25 Kasım 2010 Perşembe

blck & rdyazın çizdiğim çizimlerden biridir.bacakları renklendirirken gerçekçi dursun diye kahverengi kullanmayı öğrenince mutlu olduğum günlerin birinde çizilmiştir.A4 kağıda değilde daha büyük boyuna yaptığım için orantısızlığı bol bol olabilir.A4 ten büyük kağıtlarda kendini kaybeden bir acemi çizerim.

ve evet yaz çizimlerinin sonuna geldik.Bu zamana kadar bütün çizimler zaman ayarıyla yayınlandı.Şimdiye kadar beni izlediğiniz için teşekkür ediyorum,bu çizimden sonra artık direkt eş zamanlı olarak çizdiklerimi koyacağım.
Dün gece değil ondan önceki gece karakalem çizmeyi denemiş biri olarak yakın zamanda onlarıda buraya aktarırım diyorum.(evet daha ben yeni karakalem çizmeye başladım :P) (ama ne yapayım benimkiler daha çok moda tasarımla ilgil çizimlerdi :P karakalem çalışan insan değilim) (aslında ele alacak olursak benim oturupta adam gibi çizim yaptığım/çalıştığım görülmemiştir.(evet bir çizerin itirafları :P) sağı solu,defter kenarını köşesini karalayan insanım açıkçası)

(blogun formatını sıvamamak adına yazıyı uzatmayayım diyor ve ardından nazenince 159 izleyici olduğunuz için size teşekkür ediyorum) (sevgiler...)

(bu arada ben neden deminden beri parantezin içinde yazıyorum ki?)


13 yorum:

Pelin P.A. dedi ki...

Wooww daha dinamik çizgiler, daha gerçekçi bir görünüş olmuş. Tebrikler :D

MeLLy dedi ki...

Çok güzel yaa! Zaten hep özenmişimdir böyle güzel karı-kız resimleri çizebilen kızlara... Ben de çizebilsem moda tasarımcılığı yapabilirdim mesela. Kıyafet falan tasarlardım ne güzel. Ne bilim, öyle aklıma geldi... :)

hemera-nyks dedi ki...

sen bu işi biliyosun arkadaş...

nyks

8ex-en8 dedi ki...

asortik.

SarhoşKedi dedi ki...

Işığı çok iyi kullanıyorsun da form çalışman lazım. o nasıl bacak öyle. (: bir yerlere bakarak çiz, başka türlü olmaz. benim peder görse döverdi seni. :D

SarhoşKedi dedi ki...

bu tarz problemler doğru şekilde pratik yapmadan körelmiyor. http://www.karakalem.info/sorular.asp
burada birkaç temel kuraldan bahsediyor. şimdi elimin altında bu vardı ama çok fazla yabancı kaynak var çizim teknikleriyle ilgili. özellikle e-booklara göz atmanı tavsiye ederim. eğer bulabilirsem sana link gönderirim. (:

SarhoşKedi dedi ki...

şimdi aklıma geldi. eğer istanbuldaysan kadıköy alkımda "yeni başlayanlar için çizim ve resim tekniği" isimli kitap yakın zamanda kelepire düşmüştü. yazarı hazel harrison. çok güzel bir kaynak, almasan bile en azından incelemeni tavsiye ederim.

not: rica ederim şeker, çizen ve bu konuda hevesli olan herkesi seviyor ve destekliyorum. (:

CMOS dedi ki...

ellerine sağlık canım=)

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

ya senin şu çizimlerinde ki ayakkabılar yok mu beni benden alıo valla bayılıorum.. Bir de anlatış tarzını seviorum ne kadar uzun yazarsan yaz sıkılmadan okuorum ..neyse şimdi konuya gelelim çöplüğümde bir miminiz bulunmakta bayan çizer :) beklioruz :)

http://berranincoptenekesi.blogspot.com/2010/12/mimlendik-mi-eeeveeeettt.html

tedirginruhcikolatacisi dedi ki...

Ayakkabılar dikkatimi çekti benim. Çok ilginç biri çizme diğer topuklu. Ne iş:P?
sevgiler..

MODA GEZGİNİ dedi ki...

hiç çizim dersi almadım diyosun.. ya bide alsaydın seni kimse tutamazdı:)çok güzel el becerin var bu sana Allah vergisi canım.ben teknik resim dersleri alan birisi olarak 10 üzerinden 10 veriyorum.izleyicin oldum:)sewgiyle kal

mousse dedi ki...

hevesli oluşunuzu ve gayretinizi kutluyorum boyama ve anatomi konusunda kendizi geliştiriseniz çok güzel şeyler çıkacağına eminim..

benim çizimlerime göz atmak isterseniz beklerim efenim

http://mustafasoydan.blogspot.com/

senem sefa dedi ki...

harika olmuşş :)